СКОРО МОЖУТЬ З’ЯВИТИСЯ ПЕТИЦІЇ ЗА ІНІЦІАТИВОЮ ОРГАНІВ ВЛАДИ

Скоріше за все якась частина електронних петиції буде прийнята. Зокрема це будуть ті, що співпадають з політичними настроями влади. Таку думку «Аналитичній службі новин» висловив політолог, голова правління Центру Стратегічних Досліджень Павло Жовніренко.

«Це загальна практика і в Шататах, і в Європі. Оскільки ми рухаємося по європейському вектору, неможливо не користуватися ними. Але навіть якщо петицію підписали 25 тисяч чоловік, то це не означає, що рішення буде прийматися. Чи приживеться практика електронних петицій, покаже час. Умовно кажучи, коли буде підписано 50 петицій, але по жодній з них не буде прийнято рішення, то тоді можна буде сказати, що практика не прижилася, але я не думаю, що так буде. Впевнений, що будуть петиції, які співпадають з політичними настроями в коаліції і з настроєм Президента», – розповів Жовніренко.

Политолог зазначив, що такі петиції будуть потрібні, щоб аргументувати, що населення дійсно цікавиться і підтримує певне питання.

«Не виключаю, що можуть з’явитися петиції з ініціативи владних органів, щоб ініціатива йшла знизу, а не зверху. Петиції повинні бути розглянуті на рівні Адміністрації Президента. Можливо будуть і фейкові, наприклад яка-небудь петиція про дозвіл курити у приміщеннях. Курці назбирають 25 тысяч, але це не означає, що її повинен підписати Президент», – зазначив експерт.

 

Аналитична служба новин, 16. 09. 2015
http://asn.in.ua/ru/news/opinions/13261-skoro-mogut-pojavitsja-peticii-po-iniciative-organ.html