КОНЦЕПЦІЯ ПРОЕКТУ “Я НЕ ДАЮ ХАБАРІВ”
19 травня 2010 р.
Проблема, на подолання якої спрямований проект:
Крім офіційних податків підприємців різними методами змушують платити хабарі. Причому за неофіційними даними сумарний розмір хабарів від малого та середнього бізнесу сьогодні перевищує суму сплачуваних ними офіційних податків.
Нова влада в особі як Президента, так і Голови Держкомпідприємництва проголосили намір боротися з корупцію. Так, за словами В.Януковича “Боротьба з корупцією – це життєво необхідна справа всього суспільства, оскільки це явище нині реально загрожує національній безпеці та конституційному ладу в Україні”. М.Бродський дав підприємцям слово, що “нові умови для платників єдиного податку та посилення відповідальності бізнесу не наберуть чинності, доки підприємців не буде увільнено від поборів”.
Треба допомогти владі реалізувати ці її наміри у вигляді конкретної довготривалої абсолютно мирної, не конфронтаційної і навіть не протестної – а навпаки, налаштованої на позитив і співпрацю з владою – акції, на проведення якої не потрібно жодних дозволів чи повідомлень державних органів.
Пропонується:
1. Підібрати на місцях для розпочатку акції об’єкти, де робочі місця підприємців максимально відкриті для відвідувачів, клієнтів, покупців, перехожих – наприклад лотки, лавки, магазини, МАФи.
2.Створити “Фонд самодопомоги” [до речі – відповідно до рішення останньої Асамблеї у Хмельницькому] для взаємодопомоги підприємців, їх юридичного захисту від сваволі та відшкодування їх можливих матеріальних втрат
3. Підібрати з числа підприємців, які працюють на об’єктах, зазначених у п.1, кілька найстійкіших, хто готовий за нашої солідарної всеукраїнської підтримки не давати нікому з чиновників ні копійки незаконних оплат. Прийняти кожного з них у члени однієї з громадських організацій, що входять до складу АГОМСБ, з обов’язковою видачею членського квитка.
4.Централізовано розробити, надрукувати й повісити на видноті на робочих місцях цих учасників проекту таблички
“Я сплачую податки
і не даю хабарів.
Асамблея громадських організацій
малого і середнього бізнесу України”.
Видати їм відповідні “Охоронні грамоти” від голови Координаційної Ради АГОМСБ і в разі виникнення у них через участь у проекті проблем чи збитків – обов’язково, за будь-яких умов і будь-якою ціною вирішити ці проблеми і компенсувати збитки.
5.Анонсувати початок проекту на спеціальних прес-конференціях у Києві та відповідних обласних центрах.
6.Підготувати інформаційні листи про проект і Фонд з проханням надати можливу матеріальну допомогу у боротьбі з хабарництвом. Надіслати ці листи як у центральні так і місцеві органи влади, МВС, прокуратуру, податкову, пожежну та санітарну інспекції тощо.
7. Звернутися до центральних органів влади – у першу чергу до Держкомпідприємництва – з пропозицією підтримати нас у сприяннї їхній боротьбі з корупцією і зобов’язати чиновників контролюючих органів усіх рівнів повісити на своїх робочих місцях таблички
“Я отримую заробітну платню
і не беру хабарів”
Прогнозовані наслідки реалізації проекту:
– короткострокові – а)при чіткому дотриманні положень концепції вже через місяць почнеться перелом у свідомості підприємців і спочатку поодиноке, а потім масове підключення до проекту, а отже – до нашої Асамблеї (бо “чому я плачу, коли він не платить?”);
б) значний інформаційний резонанс як для висвітлення проблем, сил та можливостей МСБ так.і для реклами Асамблеї;
– довготермінові – або подолання хабарництва, або логічний привід сказати владі: “Як домовлялися: не увільнили нас від поборів – не приставайте з податками!”